05Juli2020

NoviTravnik.info

Vi ste ovdje: Naslovnica NT Vijesti Miralem Mandžuka viceprvak svijeta u teškoj kategoriji u Sloveniji

Miralem Mandžuka viceprvak svijeta u teškoj kategoriji u Sloveniji

Od 06. - 09. Juna 2013. godine u Portorožu (Slovenija), zlatne medalje i titulu prvaka svijeta ponijeli su reprezentativci BiH, od kojih je jedan novotravničanin - Miralem Mandžuka, Meho Plavšić, Jasmin Kovačević i Rijad Hasić. BH reprezentacija je savladala selekcije Rumunije, Italije, Brazila te je u finalu pobijedila predstavnike Rusije.

U pojedinačnom nastupu u kategoriji + 80 kg (teška kategorija) Miralem Mandžuka je ponio titulu viceprvaka svijeta u borbama pobjedivši predstavnike Njemačke, Srbije i Italije.

Miralem je član sarajevskog karate kluba "Stari Grad" i sportskog karate kluba "Novi Travnik". Kako je rekao za naš portal Miralem prvenstveno se zahvaljuje načelniku općine Novi Travnik Refiku Lendi na podršci, kao i svim novotravničanima od kojih kako tvrdi ima veliku podršku, iako mu je stalno boravište u Sarajevu.